tel2800 33 85
24/7

Īpašums

Apdrošinājuma ņēmējs ?
Īpašnieks
Īrnieks
Ēkas konstrukcija ?
Mūra
Jaukta konstrukcija
Koka
Istabu skaits
1-istaba
2-istabas
3 istabas
4 un vairāk
Apgrutinājumi ?
Nav ieķīlāts
Ieķīlāts
Pastāvīgi apdzīvots ?

Paziņojums

Lai saņemtu apdrošināšanas piedāvājumu,
zvaniet mums vai uzrakstiet vestuli!

Tel. 2800 33 85
E-pasts: info@polisubanka.lv

Noskaidro cenu uzreiz

Norādi, kas esi - īpašnieks vai nomnieks, istabu skaitu, no kādiem materiāliem celta māja, vai dzīvoklis ir ieķīlāts, vai tur dzīvo pastāvīgi.

Pasargā savu dzīvokli

No appludināšanas, uguns nelaimēm, apzagšanas, dabas stihijām un citiem negadījumiem, kas var pārsteigt nesagatavotu.

Vienmēr kopā ar Jums

Pēc iegādes polise vienmēr būs pieejama e-pastā un mobilajā aplikācijā.

Apdrošināšana internetā

Labāko Latvijas apdrošināšanas kompāniju izdevīgākie piedāvājumi

100

sekundes palika

Kas ir nekustamā īpašuma apdrošināšana?

Nekustamā īpašuma apdrošināšana ir ērts un atbildīgs veids, kā pasargāt sevi no ar īpašumu saistītiem zaudējumiem, kurus var radīt dažādi faktori, piemēram, dabas stihijas, uguns, plīsusi caurule un tamlīdzīgi. Apdrošinātāji piedāvā dažādu risku segumus, lai klienti varētu izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko. Dzīvokļa un mājas apdrošināšana ir vieni no populārākajiem apdrošināšanas veidiem, ko izvēlas Latvijā.

Kādos gadījumos pirkt īpašuma apdrošināšanu?
Polise palīdz izvairīties no izdevumiem, ko var radīt: negadījumi Jūsu mājoklī (piemēram, bojātas inženierkomunikācijas sekas), netīšā veidā trešajai personai radīti zaudējumi (piemēram, appludināts dzīvoklis), kā arī Jūsu īpašuma un mantu sabojāšana, nozagšana vai iznīcināšana (piemēram, dzīvokļa apzagšana). Nekustamā īpašuma apdrošināšana ir kā “drošības spilvens”, kas pasargā no ievērojamiem zaudējumiem.

Kādu īpašumu var apdrošināt?

Vairumā gadījumu īpašuma apdrošināšanas pamata polisē var tikt ietverts visa veida nekustamais īpašums, tai skaitā, dzīvoklis, dzīvojamā ēka ar tās labiekārtošanas konstrukcijām (piemēram, žogiem un celiņiem), kā arī palīgēka (piemēram, garāža vai pirts).
Apdrošināšanā ietverta ne tikai pati ēka, bet arī tās komunikāciju sistēmas (piemēram, apkure, kanalizācija un tamlīdzīgi) un citas mājokļa sastāvdaļas. Der atcerēties, ka īpašumu var apdrošināt arī remonta, būvniecības vai rekonstrukcijas laikā.
Papildus pamata riskiem, polisē par atsevišķu samaksu var iekļaut arī iedzīvi, piemēram, elektrotehniku, mēbeles, interjera elementus, apģērbus, sporta inventāru, mājdzīvniekus, saules kolektorus un citas mantas.

Ko sedz īpašumu apdrošināšana?

Kā jau minējām, apdrošinātāji piedāvā atšķirīgas programmas, taču biežāk sastopamie riski, kas, iekļauti īpašumu apdrošināšanā, ir sekojoši:

Kas ir paša risks?

Līdzīgi kā KASKO un ceļojumu apdrošināšanas polisei, arī nekustamā īpašuma apdrošināšanai ir pašrisks – konkrēta zaudējumu daļa, kuru klients pats sedz, iestājoties apdrošināšanas gadījumam. Pašrisks ir konkrēta summa, kas minēta līgumā. Tā esamība veicina klientu atbildību un uzmanību attiecībā pret rūpēm par īpašumu.

Kādus zaudējumus atlīdzina īpašuma apdrošināšana?

Tiek atlīdzināti sekojoši zaudējumi, kas radušies:

Cik maksā īpašuma apdrošināšana?

To, cik Jums būs jāmaksā par sava nekustamā īpašuma apdrošināšanu, ietekmēs vairāki faktori, tai skaitā:

Kā iegādāties apdrošināšanas polisi?

Polišu Banka piedāvā ļoti ērtu un vienkāršu veidu, kā iegādāties nekustamā īpašuma apdrošināšanu, izmantojot mūsu mājaslapā pieejamo kalkulatoru. Ievadiet tajā nepieciešamo informāciju, tai skaitā, apdrošinājuma ņēmēja veidu, ēkas konstrukcijas tipu, apgrūtinājumu esamību, istabu skaitu un informāciju par to, vai īpašums ir pastāvīgi apdzīvots. Pēc tam nospiediet “Aprēķināt”, un Jūs ieraudzīsit vairākus polišu piedāvājumus no Latvijas labākajiem apdrošinātājiem. Rūpīgi izpētiet tos un izvēlieties sev piemērotāko risku segumu. Norādiet personīgo informāciju, veiciet apmaksu, un polise būs pieejama Jūsu viedtālruņa aplikācijā un e-pastā.

Kādēļ polisi iegādāties no Polisubanka.lv?

Netērējiet lieki laiku, naudu un nervus, meklējot piemērotāko nekustamā īpašuma apdrošināšanu. Polišu Banka ir īstā vieta, kur to iegādāties, jo:

Kas nepieciešams, lai noformētu īpašuma apdrošināšanas polisi?

Lai iegādātos īpašuma apdrošināšanas polisi, Jums būs nepieciešams norādīt datus par polises pircēju, kā arī apdrošināmo īpašumu, piemēram, vai tas ir ieķīlāts un kāds ir tā konstrukcijas tips. Pēc tam, kad visa nepieciešamā informācija norādīta un polises piedāvājums izvēlēts, apmaksu var veikt gan ar bankas karti, gan caur maksājumu sistēmu, gan arī ar internetbankas pārskaitījumu. Pāris minūšu laikā polise būs pieejama Jūsu e-pastā un viedtālruņa aplikācijā.

Kā rīkoties, ja noticis negadījums, un kā saņemt atlīdzību?

Atkarībā no negadījuma veida vispirms ir jāparūpējas par savu un apkārtējo, kā arī īpašuma drošību un nepieciešamības gadījumā jāsazinās ar glābšanas dienestiem vai attiecīgajām institūcijām, piemēram:

Pēc tam, kad veikti visi iespējamie glābšanas darbi, pēc iespējas ātrāk nepieciešams sazināties ar apdrošinātāju, kas sniegs norādījumus turpmākai rīcībai. Lai apdrošinātājs varētu izvērtēt zaudējumus un atlīdzības piešķiršanu, notikuma vietai pēc negadījuma jābūt neskartai. Var būt nepieciešams iesniegt telpu plānojumu, zemesgrāmatas kopiju, apsaimniekotāja aktu (ja applūdušas telpas).

Kas ir Obligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļu Apdrošināšana polise?

OCTA jeb Obligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļu Apdrošināšana ir polise, kas attiecas uz sauszemes transportlīdzekļa īpašnieku un viņa civiltiesisko atbildību. Kā jau tās nosaukums norāda, OCTA ir obligāti nepieciešama ikvienam motorizētajam transportlīdzeklim un piekabei, kas reģistrēts CSDD jeb Ceļu satiksmes drošības direkcijā vai Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā un ir ceļu satiksmes dalībnieks.

Kādēļ nepieciešama OCTA apdrošināšana?

Pirmkārt, OCTA jeb Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā ir noteikts, ka šī polise obligāti nepieciešama visiem transportlīdzekļiem. Tāpat jāņem vērā, ka, braucot bez OCTA polises, sods ir no 85 līdz 120 eiro, kā arī tiek piešķirti divi soda punkti.
Otrkārt, OCTA pasargā apdrošināšanas ņēmēju, ja viņš kādu iemeslu dēļ ir izraisījis ceļu satiksmes negadījumu un radījis zaudējumus citai personai. Īpaši noderīga šī polise būtu situācijā, ja, piemēram, autovadītājs ar nelieliem ienākumiem, izraisītu avāriju, nodarot bojājumus dārgam un jaunam transportlīdzeklim.
Atceries, ka derīga OCTA polise ir nepieciešama arī tad, kad transportlīdzeklis tiek vests uz tehnisko apskati. Bez tās satiksmē piedalīties nedrīkst.

Kādus zaudējumus atlīdzina OCTA?

OCTA polise atlīdzina ne tikai materiālos zaudējumus, bet arī morālo kaitējumu. Personai nodarīto zaudējumu atlīdzības limits ir 5 000 000 eiro savukārt personas mantai nodarīto zaudējumu griesti ir 1 000 000 eiro.
Atlīdzināti tiek sekojoši materiālie zaudējumi: Ņem vērā – ja Jūs būsiet negadījuma izraisītājs, ārstēšanās un sava transportlīdzekļa labošanas izdevumi būs jāsedz pašam.

Kā darbojas OCTA un kāds ir tās termiņš?

Kā jau minējām, OCTA polise kompensē zaudējumus trešajai personai un tās mantai, kas radušies Jūsu izraisīta ceļu satiksmes negadījuma rezultātā. Svarīgi zināt, ka šī apdrošināšana darbojas ne tikai Latvijā, bet arī visās Eiropas Savienības valstīs, tai skaitā, Lihtenšteinā, Šveicē, Norvēģijā un Islandē. Par to, kāda būs OCTA polises turpmākā darbība Lielbritānijā pēc Brexit, lūdzam, sekot līdzi aktuālajai informācijai un izmaiņām.
Arī tad, ja atrodaties kādā no iepriekšminētajām valstīm un saņemat paziņojumu, ka OCTA termiņš tuvojas beigām, Jums tikai jāienāk mūsu mājaslapā Polisubanka.lv, un ātri vien varēsiet polisi atjaunot. Braucot ārpus Latvijas ar auto, OCTA polisi noteikti vajadzētu izdrukāt.
Iegādājoties OCTA apdrošināšanu, Jums ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko polises derīguma termiņu. Parastie tie ir 3, 6, 9 un 12 mēneši. Jo garāks būs izvēlētais periods, jo izdevīgāka būs polises cena.

Kam domāts OCTA kalkulators un kā to izmantot?

Polisubanka.lv esošais OCTA kalkulators ir ērti lietojams rīks, kas ātri un ērti ļauj atrast tieši Jums atbilstošāko apdrošināšanas polisi par izdevīgāko cenu. Ievadot kalkulatora lauciņos prasīto informāciju (transportlīdzekļa reģistrācijas numuru un tehniskās pases numuru), kā arī, norādot termiņu, uz kuru vēlaties polisi iegādāties (3, 6, 9 vai 12 mēnešiem), mūsu īpašais algoritms atradīs un piedāvās Jums labākos apdrošināšanas variantus. Tā vietā, lai apmeklētu katra apdrošinātāja mājaslapu atsevišķi, ietaupiet laiku un naudu, izmantojot mūsu OCTA kalkulatoru, kas apkopo uzticamākās un labākās apdrošināšanas kompānijas Latvijā, lai piedāvātu Jums izdevīgāko polises cenu.

Kas ietekmē polises cenu?

Ir daudz un dažādu kritēriju, kas var ietekmēt to, cik maksājam par OCTA polisi. Populārākie no tiem ir sekojoši:

Kas ir bonus-malus klase?

Bonus-Malus ir sistēma, kas palīdz apdrošinātājiem izvērtēt, kāds ir konkrētā transportlīdzekļa apdrošināšanas risks un kāda ir šīs personas autovadīšanas pieredze. Bonus-Malus sistēma sastāv no 17 klasēm, no kurām 1. līdz 5. ir paaugstināta riska klase, bet 7. līdz 17. ir pazemināta riska klase. 6. klase tiek uztverta kā sākotnējā klase, ko vienmēr piešķir personai, kas tā iegādājas jaunu auto. Klase tiek pārrēķināta vienu reizi gadā – 15. septembrī, un, vadoties pēc iepriekšējiem 12 mēnešiem notikušā, klase var paaugstināties vai pazemināties. Ja šajā periodā persona nebūs izraisījusi negadījumus, kā arī būs iegādājusies OCTA vismaz 275 dienas (pretējā gadījumā saglabāsies 6.klase), polisei var tikt piemērota atlaide un var tikt piešķirta augstāka Bonus-Malus klase savukārt, ja būs izraisītas avārijas, klase var tikt pazemināta un var tikt piemērotas piemaksas OCTA polisei.

Kur iespējams iegādāties polisi lētāk?

Laiks mūsdienās ir ļoti vērtīgs resurss, ko nevajadzētu tērēt lieki. Lai atvieglotu Jūsu ikdienu, mūsu vietnē Polisubanka.lv varēsiet iegādāties OCTA polisi lētāk. Kādēļ? Jo tā vietā, lai apmeklētu vairāku apdrošināšanas kompāniju mājaslapas, Jums atliks ienākt tikai pie mums, jo esam apkopojuši Latvijas labāko apdrošinātāju piedāvājumus. Izvēlieties sev izdevīgāko variantu un iegādājieties polisi vien pāris minūšu laikā!

Kā iegādāties OCTA polisi?

Lai iegādātos OCTA polisi pie mums, Jums būs jāizmanto ērtais OCTA kalkulators. Polises cenas aprēķināšanai informācija Jums būs jāievada tikai vienreiz, kas ievērojami atvieglo apdrošināšanas iegādi. Aizpildiet lauciņus ar prasīto informāciju – transportlīdzekļa reģistrācija numuru, tehniskās pases numuru un citiem datiem, un mūsu īpašais algoritms atradīs un mazāk nekā minūtes laikā piedāvās Jums labākos apdrošināšanas piedāvājumus. Tad tikai atliek izvēlēties Jums piemērotāko un to apmaksāt.

Kā var norēķināties par polises iegādi?

Mūsdienās iegādāties OCTA polisi ir tik vienkārši, kā nekad. Viss, kas Jums nepieciešams, ir dators ar interneta pieslēgumu un nedaudz laika. Ja tomēr nav iespējams konkrētajā brīdī piekļūt mājaslapai Polisubanka.lv, mūsu “Octamāti” atrodami arī ikvienā mūsu partnera - Ceļu satiksmes drošības direkcijas jeb CSDD nodaļā. Norēķināties iespējams ar norēķinu karti vai pārskaitījumu (internetā).

Cik ātri var saņemt savu OCTA polisi?

Iegādājoties OCTA polisi internetā vai mūsu “Octamātā”, Tu to saņemsi jau 2 minūšu laikā savā e-pastā. Ja nepieciešams, iespējams pieteikt polises oriģināla piegādi pa pastu ierakstītā vēstulē, pa faksu vai, izņemot polisi klātienē, Rīgā, Dzelzavas ielā 117 (4.stāvs) (darbadienās no plkst. 9:00 līdz 17:00). Izvēloties saņemšanu pa pastu, jārēķinās ar ilgāku piegādes laiku.

Kā rīkoties, ja noticis negadījums?

Ceļu satiksmes negadījumus neviens negaida un neplāno, taču vienmēr ir vērtīgi zināt, kā rīkoties, ja tas notiek. Viena no svarīgākajām lietām, kuru vajadzētu atcerēties – censties saglabāt mieru, koncentrēties un rīkoties tik ātri, cik iespējams.

Kā rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma, ja tas ir noticis ārzemēs?

Vispirms, protams, ir jārīkojas atbilstoši likumiem, kas spēkā konkrētajā valstī. Atkarībā no negadījuma specifikas ir jāziņo policijai vai jāsastāda Saskaņotais paziņojums.
Ja Jūs iekļūstat negadījumā ar transportlīdzekli, kas reģistrēts Latvijā, turklāt avārija ir notikusi Zaļās kartes sistēmas dalībvalstī, nevis Eiropas Ekonomiskās zonas valstī, piemēram, Ukrainā vai Krievijā, lai iesniegtu OCTA pieteikumu atlīdzībai, Jums arī jāpaziņo par notikušo konkrētās valsts “Zaļās kartes birojam”. Negadījums jāpiesaka pie vainīgās puses apdrošinātāja.
Ja negadījums noticis ES valstī, tai skaitā, Šveicē, Norvēģijā, Islandē, Horvātijā, Lihtenšteinā un Andorā, OCTA standartlīgums darbojas tāpat kā Latvijā. Apmainieties ar kontaktinformāciju ar iesaistītajām pusēm un pēc atgriešanās Latvijā noteikti sazinieties vainīgās puses apdrošinātāju vai Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju jeb LTAB.

Kas ir KASKO apdrošināšana un kādos gadījumos to izvēlēties?

KASKO jeb visu risku apdrošināšana kompensē zaudējumus, kas Tavam transportlīdzeklim radušies dažādu bojājumu un negadījumu rezultātā arī tad, ja pats būsi bijis vainīgs avārijas izraisīšanā.
KASKO apdrošināšanu vērts izvēlēties tad, ja vēlies pasargāt sevi no negaidītiem zaudējumiem, kas rodas avāriju, dabas stihiju, trešo personu ļaunprātīgas darbības un citu iemeslu dēļ. Apdrošināšana pieejama vieglajiem un kravas auto, mikroautobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem un dažādām piekabēm.
Vairumā gadījumu KASKO iegāde ir brīvprātīga, izņemot situācijas, kad persona iegādājas transportlīdzekli līzingā vai ar kredīta palīdzību. Tad KASKO apdrošināšanas iegāde ir obligāta prasība.

Ko sedz KASKO polise?

KASKO apdrošināšana, atšķirībā no OCTA polises, ietver plašu risku klāstu, un apdrošinātāji nereti piedāvā izvēlēties no vairākiem segumiem, lai klienti varētu pielāgot KASKO tieši savām vajadzībām.
Šīs apdrošināšanas segumos var būt iekļauti sekojoši riski:

Kādos gadījumos nepienākas KASKO atlīdzība?

Apdrošinātājs var atteikt atlīdzības izmaksu sekojošās situācijās:

Kas veido KASKO polises cenu?

OCTA un KASKO polišu cenas ietekmē atšķirīgi faktori. Iegādājoties KASKO apdrošināšanu, cenas noteikšanas procesā tiks ņemti vērā sekojoši aspekti:

Ko nozīmē KASKO pašrisks un kā tas ietekmē polisi?

“Pašrisks” ir jēdziens, ko saistībā ar KASKO polises iegādi izmanto bieži. Šis vārds apzīmē konkrētu zaudējumu daļu, kuru, iestājoties apdrošināšanas gadījumam, sedz atlīdzības saņēmējs vai pircējs. Proti, apdrošināšanas kompānija kompensēs visus izdevumus, kas pārsniegs šo pašriska summu.
Attiecīgi, ja pašriska summa būs zema, par polisi nāksies maksāt vairāk savukārt, jo lielāku pašrisku izvēlēsies, jo mazāk nāksies maksāt par KASKO. Ir gadījumi, kad pieejamas KASKO polises arī bez pašriska, taču tās maksās visdārgāk.

Kādēļ izvēlēties KASKO apdrošināšanu pie Polišu Banka?

Ikdienas steidzīgajā ritmā ir svarīgi izvēlēties pakalpojumus, kas mūsu ikdienu atvieglo, nevis padara sarežģītāku. Polišu Banka ir labākā vieta, kur iegādāties KASKO apdrošināšanu, jo:

Kā izmantot KASKO kalkulatoru?

Viss, kas Jums jāizdara – jāievada KASKO kalkulatorā transportlīdzekļa reģistrācijas numurs, tehniskās pases numurs, pašriska apjoms, autovadītāja vecums un stāžs, kā arī polises darbības teritorija. Kad tas izdarīts, jāspiež “Aprēķināt”, un kalkulators parādīs Jums vairākus polišu piedāvājumus. Izvēlieties sev tīkamāko, atzīmējiet vajadzīgos riskus, norādiet pārējo prasīto informāciju. Izmantojiet viedtālruņa aplikāciju, lai nofotografētu savu auto, vai satieciet brokeri klātienē. Pēc tam, kad esat vienojušies par pakalpojumu, veiciet samaksu uzreiz vai izvēlieties apmaksāt to pa daļām, un KASKO apdrošināšana būs Jūsu rīcībā.

Kā iegādāties KASKO polisi?

Izmantojot Polišu Banka mājaslapā esošo KASKO kalkulatoru, ievadiet nepieciešamos transportlīdzekļa datus. Pēc tam izvēlieties atbilstošo risku segumu un sev piemērotāko piedāvājumu no Latvijas labākajiem apdrošinātājiem. Tā kā apdrošinātājam ir jāredz Jūsu auto, nāksies tikties klātienē ar brokeri vai doties uz biroju, taču tagad iespējams arī izmantot Polišu Banka viedtālruņu aplikāciju, kas ļauj uzņemt auto attēlu un ietaupīt laiku. Apmaksu iespējams veikt tiešsaistē, turklāt visi Jūsu dati tiek aizsargāti.

Kā norēķināties par polisi?

Apmaksu par polisi var veikt tiešsaistē uzreiz vai izvēloties apmaksu pa daļām. Samaksāt par polisi var dažādos veidos – izmantojot banku interneta norēķinu sistēmas, kredītkarti vai debetkarti, internetbanku, kā arī ar pārskaitījumu, veicot priekšapmaksu.

Cik ātrā laikā var saņemt KASKO polisi?

KASKO polisi iespējams saņemt dažādos veidos:
KASKO polise stāsies spēkā pēc tam, kad tiks saņemti un izvērtēti transportlīdzekļa foto un veikta pilnīga vai daļēja apdrošināšanas prēmijas apmaksa.

Kā rīkoties, ja noticis ceļu satiksmes negadījums?

Piedzīvojot negadījumu, ir vairākas lietas, kas jāatceras, ja vēlaties pieteikties KASKO atlīdzībai:

Kurās valstīs ir spēkā KASKO polise?

KASKO polisei var izvēlēties dažādas darbības teritorijas, tai skaitā, tikai Latviju, Baltijas valstis vai pat visas 27 Eiropas Ekonomiskās zonas valstis, tai skaitā, Norvēģiju, Lihtenšteinu un Islandi. Atsevišķos gadījumos KASKO polisi var iegādāties izmantošanai arī NVS valstu teritorijā.

Kas ir ceļojumu apdrošināšana un kādēļ tā nepieciešama?

Ceļojumu apdrošināšana ir gudrs un atbildīgs veids, kā pasargāt sevi no neplānotiem zaudējumiem, kas var rasties, atrodoties citā valstī, vai, esot ceļā uz/no tās. Šīs apdrošināšanas polisēs var būt ietverti gan tikai pamata riski, gan arī papildu riski, kurus par atsevišķu samaksu iespējams pievienot, pielāgojot polisi savām vajadzībām.
Dzīve ir neparedzamu pavērsienu pilnam un diemžēl daļa no tiem mēdz būt visai nepatīkami, tādēļ ir nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, lai sevi pasargātu no neplānotām izmaksām, kad, piemēram, rodas veselības problēmas, pazūd bagāža, aizkavējas lidojums vai notiek kāda cita ķibele. Šī polise kalpos kā “drošības spilvens”, kas kompensēs dažādus zaudējumus, kas radušies ceļojuma laikā.

Kas tiek ietverts ceļojumu apdrošināšanas polisē?

Mūsdienās apdrošinātāji piedāvā dažādas ceļojumu apdrošināšanas programmas, kas ietver vairākus riskus, taču lielākajā daļā gadījumu ceļojumu apdrošināšana sedz izdevumus, kas saistīti ar:

Kā izvēlēties ceļojuma apdrošināšanas programmu?

Pirmkārt, nozīme ir tam, kāds būs Jūsu galamērķis. Piemēram, ceļojums uz Kipru noteikti atšķirsies no lidojuma uz Norvēģiju. Otrkārt, nepieciešams izvērtēt, kādas aktivitātes plānotas ceļojuma laikā, piemēram, vai tas būs biznesa brauciens, vēlaties gulšņāt pludmalē, kāpt kalnos vai slēpot? Katra aktivitāte var būt saistīta ar konkrētiem riskiem, kas iekļauti dažādās ceļojumu apdrošināšanas programmās. Pievērsiet uzmanību arī tam, kādā veidā plānojat pārvietoties – ar auto, autobusu, vilcienu, lidmašīnu, kuģi vai ko citu.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties ceļojuma apdrošināšanu?

Ceļojumu apdrošināšana ir gudrs un atbildīgs veids, kā parūpēties par savu finansiālo drošību ceļojum laikā, tādēļ šo polisi noteikti ir vērts noformēt, neatkarīgi no tā, cik ilgs būs ceļojums. Sākumā noteikti jāizvērtē savas vajadzības – ko plānojat darīt ceļojuma laikā. Piemēram, ja nodarbosities ar aktīvo atpūtu vai ekstrēmām aktivitātēm, jāpievērš uzmanība, segums būs saistīts ar dažādiem riskiem, kas var atgadīties, kāpjot kalnos, nirstot zem ūdens un veicot citas līdzīga tipa darbības.
Lai pārvietotos par apkārtni, ceļotāji nereti iznomā dažādus transportlīdzekļus, tai skaitā, auto, velosipēdus, motociklus un citus transportlīdzekļus. Šādos gadījumos noder OCTA (ja atrodaties ES valstī) savukārt, ja gadīsies nodarīt kaitējumu citai personai vai tās mantai kaitošanas vai burāšanas laikā, būs nepieciešama ceļojuma apdrošināšana, kas iekļauj civiltiesisko atbildību.
Iegādājoties braucienu biļetes ceļojumu aģentūrās, nereti tiek piedāvāta arī apdrošināšana, taču lielākoties tā ir sedz tikai pamata riskus, tādēļ prātīgāk ir izmantot Polišu Banka iespēju pašam noteikt, kādi riski tiks iekļauti Jūsu polisē brīdī, kad to noformējat. Līdzīgi ir arī ar ceļojumu apdrošināšanām, kas iekļautas bankas karšu komplektā. Ir skaidri jāzina, ko konkrētais apdrošinātājs sedz, izvēloties attiecīgo programmu.
Lai izmantotu apdrošināšanas priekšrocības gadījumā, ja ceļojums jāpārtrauc vai jāpārceļ, vienmēr noskaidrojiet visu nepieciešamo informāciju par polises iegādes laiku un tās darbības aspektiem.
Atcerieties, ja ceļojuma laikā būs gadījusies kāda ķibele, kad atradīsieties alkohola reibumā, apdrošinātājs var atteikt kompensācijas izmaksu. Vienmēr rūpīgi izpētiet arī citus gadījumus, kad apdrošināšanas atlīdzību neizmaksā.
Līdzīgi kā KASKO polises iegādes gadījumā, arī, pērkot ceļojumu apdrošināšanu, svarīgs ir izvēlētā pašriska apmērs. Pašrisks ir zaudējumu daļa, ko klients sedz pats, iestājoties apdrošināšanas gadījumam. Savukārt apdrošinātājs kompensē atlikušo summu. Vienmēr vērts izpētīt, vai konkrētajam segumam ir pašrisks, un kāds ir tā apjoms.

Kāpēc izvēlēties ceļojuma apdrošināšanas polisi pie Polisubanka.lv?

Mūsdienās nav vērts tērēt laiku lietām, kuras iespējams izdarīt ātri un vienkārši, tai skaitā, iegādāties ceļojumu apdrošināšanu. Polišu Banka ir gudra un izdevīga izvēle, kur atrast sev piemērotāko polisi, jo:

Kā iegādāties ceļojumu apdrošināšanas polisi?

Atrodiet ceļojumu apdrošināšanas kalkulatoru un aizpildiet tā lauciņus ar prasīto informāciju, norādot valsti, uz kuru dosities, ceļojuma ilgumu, personu skaitu, kā arī atpūtas veidu. Pēc tam, kad uzklikšķināsiet uz “Aprēķināt”, ieraudzīsiet vairāku apdrošinātāju polišu piedāvājumus ar ietvertajiem segumiem. Izpētiet tos rūpīgi un izvēlieties sev piemērotāko. Ievadiet pārējos personu datus, veiciet apmaksu, un polise būs Jūsu īpašumā (pieejama gan e-pastā, gan mobilajā aplikācijā).

Cik ātri iespējams saņemt polisi?

Ceļojumu apdrošināšanas polises saņemšanas ātrums atkarīgs no izvēlētā veida, kādā gribēsiet polisi iegūt savā īpašumā. Ērtākais un ātrākais veids, kā saņemt polisi, ir e-pastā un viedtālruņa aplikācijā. Taču, ja vēlaties, to iespējams nosūtīt arī pa pastu (izmaksas – 2,00 eiro), (izmaksas – 1,00 eiro) pa faksu, kā arī, saņemot klātienē Rīgā, Dzelzavas ielā 117.

Kā rīkoties, ja ceļojuma laikā noticis negadījums?

Ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā nodarīti zaudējumi trešajai personai vai tās mantai, vispirms nepieciešams pēc iespējas detalizētāk piefiksēt notikušā apstākļus, vēlams, arī foto, video veidā. Pēc tam sastāda saskaņoto paziņojumu vai, ja nepieciešams, izsauc policiju. Tiklīdz tas iespējams, iesniedziet visus ar negadījumu saistītos dokumentus un pierādījumus savam apdrošinātājam, informējot par notikušo. Apdrošinātājs Jums palīdzēs, informējot par turpmāko rīcību un nepieciešamību pēc papildu informācijas. Atlīdzību iespējams pieteikt gan internetā, gan arī klātienē, apdrošinātāja filiālē.

Kā rīkoties, ja lidojuma galamērķī bagāža ir pazudusi vai tā ir bojāta?

Piedzīvojot šādu situāciju citā valstī, vispirms centieties saglabāt mieru. Jums ir jāzinās ar pārvadātāju vai lidostas darbinieku un jāpavaicā veidlapa izziņai par bojātas bagāžas izsniegšanu, vai arī apliecinājumam, ka bagāža ir nozaudēta. Tāpat jāpiefiksē arī izmaksātās kompensācijas apmērs (ja tas bijis) vai arī atteikums to izmaksāt. Bojāto bagāžu noteikti vajag saglabāt, ja vēlaties par to saņemt atlīdzību, un tā būs jāparāda apdrošinātājam. Ja somu vairs nevar izmantot, uzņem vairākus foto ar to, lai pēc iespējas labāk redzētu tās stāvokli, modeli un marku. Iesniegt vajag arī bagāžas tīrīšanu un remontu apliecinošus dokumentus, ja tādi ir. Ja bagāža ir nozaudēta vai bojāta, šis gadījums kopā ar pazudušo mantu sarakstu 30 dienu laikā jāpaziņo apdrošinātājam.

Ko darīt, ja lidojuma galamērķī bagāža ir aizkavējusies?

Ja, ierodoties galamērķī, nesaņemat savu reģistrēto bagāžu, vispirms Jums par to jāinformē attiecīgās lidostas bagāžas nodaļas darbinieki, kas piefiksēs Jūsu datus un izsniegs izziņu par bagāžas aizkavēšanos. Ja četru stundu laikā pēc nolaišanās nesaņemat savu bagāžu, Jums ir tiesības nopirkt pirmās nepieciešamības preces un klimatam atbilstošu apģērbu, lai aizvietotu laikus nesaņemtās mantas. Izmaksas par šīm precēm tiks kompensētas. Ņemiet vērā, ka apdrošinātāji nesedz izdevumus par pārtikas, kosmētikas, dzērienu iegādi. Kompensācija netiek izsniegta arī tad, ja bagāžas aizkavējusies, lidojot uz mītnes zemi.

Kā rīkoties, ja ceļojuma laikā ir nepieciešama medicīniskā palīdzība?

Ja esat pēkšņi saslimuši vai guvuši traumu negadījumā, nekavējoties meklējiet medicīnisko palīdzību valstī, kurā atrodaties. Nokļūšana uz ārstniecības iestādi arī tiek kompensēta. Ja trauma vai saslimšana neprasa ilgu ārstēšanu, un summa nav liela, ātrāk ir segt maksājumu no personīgiem līdzekļiem, saglabājot čeku, ko pēc tam iesniegt apdrošinātājam. Pieprasiet no ārsta izziņu par diagnozi un ārstēšanu (ilgums, vieta, diagnoze, paraksts, kontaktinformācija).
Dodoties uz kādu no ES, EEK vai Šveices Konfederācijas valstīm, vienmēr laikus noformējiet EVAK jeb Eiropas veselības apdrošināšanas karti (to var izdarīt bez maksas), kas nodrošinās, ka neatliekamā un nepieciešamā medicīniskā palīdzība Jums tiks sniegta tādā pašā apjomā kā konkrētās valsts pilsoņiem. Pārbaudiet, vai iestādē pieņem EVAK!
Ja rodas papildu jautājumi, sazinieties ar 24/7 klientu konsultantu. Ja nepieciešams, apdrošināšanas ietvaros var tikt organizēta cietušā repatriācija uz mītnes zemi. Kad esat atgriezušies Latvijā, iesniedziet atlīdzības pieteikumu un attiecīgos dokumentus, kas apliecina ārstēšanos un izdevumus. Tas jāizdara ne vēlāk kā 30 dienas pēc apdrošināšanas gadījuma.

Kā rīkoties, ja ceļojuma laikā tiek nozagta pase vai nauda?

Ja ceļojuma laikā konstatējat, ka Jums nozagta ID karte, pase, vadītāja apliecība vai bankas karte, nekavējoties par notikušo ziņojiet vietējai policijai un pieprasiet izziņu par gadījuma pieteikšanu. Pēc tam vērsieties tuvākajā Latvijas konsulārajā vai diplomātiskajā pārstāvniecībā. Papildu informāciju varat saņemt arī pa tālruni +37126337711. Apdrošinātājs segs zaudējumus par pagaidu personu apliecinošā dokumenta, vadītāja apliecības vai bankas kartes izgatavošanu, lai Jūs varētu atgriezties mītnes zemē. Segti tiek arī izdevumi par nokļūšanu uz valsts institūcijām, zvaniem, atpakaļceļa biļeti ekonomiskajā klasē, ja nāksies izmantot citu lidojumu, nevis plānoto.

Vai, apdrošinot bagāžu, ir jānorāda tās vērtība?

Nē, bagāžas vērtība ceļojuma apdrošināšanas polises iegādes brīdī nav jānorāda. Šī informācija būs nepieciešama, kad iestāsies apdrošināšanas gadījums, un Jūs pieteiksiet atlīdzības saņemšanu. Atlīdzība tiks izmaksāta apdrošinātāja izsniegtajā polisē norādītajā limitā.

Kā noteikt bagāžas vērtību, piesakot atlīdzību?

To ieteicams darīt, kad somas ir sakrāmētas un Jūs vēl neesiet devušies ceļojumā. Pierakstiet visas mantas, kas atrodas somās. Nosakiet katras lietas vērtību, tai skaitā, koferu cenu. Ņemiet vērā arī plānotos pirkumus. Saskaities visu kopā un iegūsiet aptuveno bagāžas vērtību. Centieties būt pēc iespējas precīzāki.