tel2800 33 85
24/7

Aprēķināt OCTA

Lūdzu aizpildiet lauku korekti!
Lūdzu aizpildiet lauku korekti!

Labākās cenas

Labāko apdrošināšanas kompāniju piedāvājumi par īpaši izdevīgām cenām. Apmeklējot citas interneta vietnes, Jūs tikai iztērēsiet savu visvērtīgāko resursu – laiku.

Citi OCTA darījumi

9 apdrošināšanas sabiedrības
3 mēneši
VW PASSAT VARIANT
1992
BM klase: 16
OCTA cenas
29.56
54.21
Ietaupījums
24.65 45.47%

Patiešām ērti

Informācija polises cenas aprēķinam ir jāievada tikai vienu reizi. Pēc tam ar speciāla algoritma palīdzību sistēma atrod un piedāvā labākos apdrošināšanas variantus.

Uzticams partneris

Mēs esam Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) oficiālais partneris, ikvienā CSDD nodaļā atradīsiet mūsu “octamātu”.

Apdrošināšana internetā

Labāko Latvijas apdrošināšanas kompāniju izdevīgākie piedāvājumi

100

sekundes palika

Kas ir Obligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļu Apdrošināšana polise?

OCTA jeb Obligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļu Apdrošināšana ir polise, kas attiecas uz sauszemes transportlīdzekļa īpašnieku un viņa civiltiesisko atbildību. Kā jau tās nosaukums norāda, OCTA ir obligāti nepieciešama ikvienam motorizētajam transportlīdzeklim un piekabei, kas reģistrēts CSDD jeb Ceļu satiksmes drošības direkcijā vai Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā un ir ceļu satiksmes dalībnieks.

Kādēļ nepieciešama OCTA apdrošināšana?

Pirmkārt, OCTA jeb Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā ir noteikts, ka šī polise obligāti nepieciešama visiem transportlīdzekļiem. Tāpat jāņem vērā, ka, braucot bez OCTA polises, sods ir no 85 līdz 120 eiro, kā arī tiek piešķirti divi soda punkti.
Otrkārt, OCTA pasargā apdrošināšanas ņēmēju, ja viņš kādu iemeslu dēļ ir izraisījis ceļu satiksmes negadījumu un radījis zaudējumus citai personai. Īpaši noderīga šī polise būtu situācijā, ja, piemēram, autovadītājs ar nelieliem ienākumiem, izraisītu avāriju, nodarot bojājumus dārgam un jaunam transportlīdzeklim.
Atceries, ka derīga OCTA polise ir nepieciešama arī tad, kad transportlīdzeklis tiek vests uz tehnisko apskati. Bez tās satiksmē piedalīties nedrīkst.

Kādus zaudējumus atlīdzina OCTA?

OCTA polise atlīdzina ne tikai materiālos zaudējumus, bet arī morālo kaitējumu. Personai nodarīto zaudējumu atlīdzības limits ir 5 000 000 eiro savukārt personas mantai nodarīto zaudējumu griesti ir 1 000 000 eiro.
Atlīdzināti tiek sekojoši materiālie zaudējumi: Ņem vērā – ja Jūs būsiet negadījuma izraisītājs, ārstēšanās un sava transportlīdzekļa labošanas izdevumi būs jāsedz pašam.

Kā darbojas OCTA un kāds ir tās termiņš?

Kā jau minējām, OCTA polise kompensē zaudējumus trešajai personai un tās mantai, kas radušies Jūsu izraisīta ceļu satiksmes negadījuma rezultātā. Svarīgi zināt, ka šī apdrošināšana darbojas ne tikai Latvijā, bet arī visās Eiropas Savienības valstīs, tai skaitā, Lihtenšteinā, Šveicē, Norvēģijā un Islandē. Par to, kāda būs OCTA polises turpmākā darbība Lielbritānijā pēc Brexit, lūdzam, sekot līdzi aktuālajai informācijai un izmaiņām.
Arī tad, ja atrodaties kādā no iepriekšminētajām valstīm un saņemat paziņojumu, ka OCTA termiņš tuvojas beigām, Jums tikai jāienāk mūsu mājaslapā Polisubanka.lv, un ātri vien varēsiet polisi atjaunot. Braucot ārpus Latvijas ar auto, OCTA polisi noteikti vajadzētu izdrukāt.
Iegādājoties OCTA apdrošināšanu, Jums ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko polises derīguma termiņu. Parastie tie ir 3, 6, 9 un 12 mēneši. Jo garāks būs izvēlētais periods, jo izdevīgāka būs polises cena.

Kam domāts OCTA kalkulators un kā to izmantot?

Polisubanka.lv esošais OCTA kalkulators ir ērti lietojams rīks, kas ātri un ērti ļauj atrast tieši Jums atbilstošāko apdrošināšanas polisi par izdevīgāko cenu. Ievadot kalkulatora lauciņos prasīto informāciju (transportlīdzekļa reģistrācijas numuru un tehniskās pases numuru), kā arī, norādot termiņu, uz kuru vēlaties polisi iegādāties (3, 6, 9 vai 12 mēnešiem), mūsu īpašais algoritms atradīs un piedāvās Jums labākos apdrošināšanas variantus. Tā vietā, lai apmeklētu katra apdrošinātāja mājaslapu atsevišķi, ietaupiet laiku un naudu, izmantojot mūsu OCTA kalkulatoru, kas apkopo uzticamākās un labākās apdrošināšanas kompānijas Latvijā, lai piedāvātu Jums izdevīgāko polises cenu.

Kas ietekmē polises cenu?

Ir daudz un dažādu kritēriju, kas var ietekmēt to, cik maksājam par OCTA polisi. Populārākie no tiem ir sekojoši:

Kas ir bonus-malus klase?

Bonus-Malus ir sistēma, kas palīdz apdrošinātājiem izvērtēt, kāds ir konkrētā transportlīdzekļa apdrošināšanas risks un kāda ir šīs personas autovadīšanas pieredze. Bonus-Malus sistēma sastāv no 17 klasēm, no kurām 1. līdz 5. ir paaugstināta riska klase, bet 7. līdz 17. ir pazemināta riska klase. 6. klase tiek uztverta kā sākotnējā klase, ko vienmēr piešķir personai, kas tā iegādājas jaunu auto. Klase tiek pārrēķināta vienu reizi gadā – 15. septembrī, un, vadoties pēc iepriekšējiem 12 mēnešiem notikušā, klase var paaugstināties vai pazemināties. Ja šajā periodā persona nebūs izraisījusi negadījumus, kā arī būs iegādājusies OCTA vismaz 275 dienas (pretējā gadījumā saglabāsies 6.klase), polisei var tikt piemērota atlaide un var tikt piešķirta augstāka Bonus-Malus klase savukārt, ja būs izraisītas avārijas, klase var tikt pazemināta un var tikt piemērotas piemaksas OCTA polisei.

Kur iespējams iegādāties polisi lētāk?

Laiks mūsdienās ir ļoti vērtīgs resurss, ko nevajadzētu tērēt lieki. Lai atvieglotu Jūsu ikdienu, mūsu vietnē Polisubanka.lv varēsiet iegādāties OCTA polisi lētāk. Kādēļ? Jo tā vietā, lai apmeklētu vairāku apdrošināšanas kompāniju mājaslapas, Jums atliks ienākt tikai pie mums, jo esam apkopojuši Latvijas labāko apdrošinātāju piedāvājumus. Izvēlieties sev izdevīgāko variantu un iegādājieties polisi vien pāris minūšu laikā!

Kā iegādāties OCTA polisi?

Lai iegādātos OCTA polisi pie mums, Jums būs jāizmanto ērtais OCTA kalkulators. Polises cenas aprēķināšanai informācija Jums būs jāievada tikai vienreiz, kas ievērojami atvieglo apdrošināšanas iegādi. Aizpildiet lauciņus ar prasīto informāciju – transportlīdzekļa reģistrācija numuru, tehniskās pases numuru un citiem datiem, un mūsu īpašais algoritms atradīs un mazāk nekā minūtes laikā piedāvās Jums labākos apdrošināšanas piedāvājumus. Tad tikai atliek izvēlēties Jums piemērotāko un to apmaksāt.

Kā var norēķināties par polises iegādi?

Mūsdienās iegādāties OCTA polisi ir tik vienkārši, kā nekad. Viss, kas Jums nepieciešams, ir dators ar interneta pieslēgumu un nedaudz laika. Ja tomēr nav iespējams konkrētajā brīdī piekļūt mājaslapai Polisubanka.lv, mūsu “Octamāti” atrodami arī ikvienā mūsu partnera - Ceļu satiksmes drošības direkcijas jeb CSDD nodaļā. Norēķināties iespējams ar norēķinu karti vai pārskaitījumu (internetā).

Cik ātri var saņemt savu OCTA polisi?

Iegādājoties OCTA polisi internetā vai mūsu “Octamātā”, Tu to saņemsi jau 2 minūšu laikā savā e-pastā. Ja nepieciešams, iespējams pieteikt polises oriģināla piegādi pa pastu ierakstītā vēstulē, pa faksu vai, izņemot polisi klātienē, Rīgā, Dzelzavas ielā 117 (4.stāvs) (darbadienās no plkst. 9:00 līdz 17:00). Izvēloties saņemšanu pa pastu, jārēķinās ar ilgāku piegādes laiku.

Kā rīkoties, ja noticis negadījums?

Ceļu satiksmes negadījumus neviens negaida un neplāno, taču vienmēr ir vērtīgi zināt, kā rīkoties, ja tas notiek. Viena no svarīgākajām lietām, kuru vajadzētu atcerēties – censties saglabāt mieru, koncentrēties un rīkoties tik ātri, cik iespējams.

Kā rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma, ja tas ir noticis ārzemēs?

Vispirms, protams, ir jārīkojas atbilstoši likumiem, kas spēkā konkrētajā valstī. Atkarībā no negadījuma specifikas ir jāziņo policijai vai jāsastāda Saskaņotais paziņojums.
Ja Jūs iekļūstat negadījumā ar transportlīdzekli, kas reģistrēts Latvijā, turklāt avārija ir notikusi Zaļās kartes sistēmas dalībvalstī, nevis Eiropas Ekonomiskās zonas valstī, piemēram, Ukrainā vai Krievijā, lai iesniegtu OCTA pieteikumu atlīdzībai, Jums arī jāpaziņo par notikušo konkrētās valsts “Zaļās kartes birojam”. Negadījums jāpiesaka pie vainīgās puses apdrošinātāja.
Ja negadījums noticis ES valstī, tai skaitā, Šveicē, Norvēģijā, Islandē, Horvātijā, Lihtenšteinā un Andorā, OCTA standartlīgums darbojas tāpat kā Latvijā. Apmainieties ar kontaktinformāciju ar iesaistītajām pusēm un pēc atgriešanās Latvijā noteikti sazinieties vainīgās puses apdrošinātāju vai Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju jeb LTAB.