Tik daudz cilvēku mūsdienās izmanto aviokompāniju pakalpojumus, ka varētu šķist – tas ir populārākais ceļošanas veids. Tomēr tā nav patiesība – vēl arvien daudz cilvēku izvēlas doties tuvākos un tālākos izbraucienos ar auto. Ja arī Tu plāno ceļojumu ar auto, ieskaties turpmākajos padomos!

Automašīnas apkope

Lai būtu drošs, ka automašīna ceļā nepievils, svarīgi pārliecināties, ka tā ir labā tehniskā stāvoklī. Neaizmirsti arī pārbaudīt riepu stāvokli un iztīrīt automašīnu, lai ceļš būtu ne vien drošs, bet arī patīkams. 

Brīvs ceļojuma plāns

Lai izvairītos no lieka stresa, plānojot maršrutu, vēlamās apskates vietas un naktsmītnes, jāparedz pietiekami daudz brīva laika – uz ceļa var gadīties dažādas neparedzētas lietas, piemēram, sastrēgumi vai aizkavēšanās kādu citu iemeslu dēļ, kā dēļ plānus nepieciešams mainīt. Parūpējies, lai šādi notikumi neizbojā Tavu ceļošanas prieku. 

Rēķināšanās ar sarežģītākiem ceļa posmiem

Plānojot ceļojumu, vajadzētu rēķināties arī ar sarežģītākiem ceļa posmiem. Cik vien iespējams, ņem vērā gan ceļa remontus, gan tuvumā notiekošus festivālus vai citus lielus pasākumus, kā arī dažādus citus apstākļus, kā dēļ satiksme var būt lēnāka vai ierobežota. Plašu informāciju par to var atrast internetā. Ir labi to sameklēt un, ja iespējams, meklēt citas alternatīvas (piemēram, izmantot apvedceļus) vai arī vienkārši ieplānot ilgāku laiku ceļā. 

Telefona sagatavošana

Ceļojuma laikā telefons būs ļoti noderīgs – ne vien tādēļ, lai sazinātos un izmantotu interneta sniegtās iespējas, bet arī lai nodrošinātu sev interesējošu izklaidi pa ceļam. Radiostacijās skanošais mūzikas saturs var pievilt, tādēļ, iespējams, vēlēsies, lai telefonā būtu pieejams, piemēram, Spotify, saistoši podkāsti vai audiogrāmatas, kas ceļu padarīs daudz patīkamāku. 

Pienākumu sadale starp ceļotājiem 

Daži cilvēki labi orientējas apkārtnē un prot ‘’lasīt’’ karti, citiem tas nepadodas. Daži prot plānot un gatavot maltītes, kamēr citi uzskata, ka liela čipsu paka ir gluži labas vakariņas. Kopīgi izvērtējiet katra ceļotāja stiprās puses un sadaliet pienākumus tā, lai viss nepieciešamais tiktu paveikts maksimāli efektīvi. 

Piemērota apdrošināšana

Plānojot ceļojumu ar auto, jāpadomā arī par piemērotu apdrošināšanu. Pirmkārt, ikvienam motorizētam transporta līdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē, nepieciešama OCTA polise. Octas polises piedāvā vairākas apdrošināšanas kompānijas. To iespējams iegādāties arī PolisuBanka.lv. Arī KASKO polise, lai arī nav obligāta prasība (izņēmums, ja automašīna ir iegādāta līzingā), tomēr var izrādīties ļoti noderīga, jo sedz tos izdevumus, kas radušies transporta līdzekļa bojājumu vai zādzības gadījumā. 

Dodoties ceļojumā ar automašīnu, aktuāla ne vien auto apdrošināšana, bet arī ceļojumu apdrošināšana. Ceļojuma laikā var notikt dažādas neparedzētas situācijas, no kurām neviens nav pasargāts. Gadījumos, kad piemēram,  pazūd bagāža, tiek gūtas traumas vai notiek kas cits neplānots, ceļojumu apdrošināšana kompensē ar to saistītās izmaksas. Ceļojuma apdrošināšanas polises mēdz būt dažādas un ietver atšķirīgus riska segumus. Lai izvēlētos piemērotāko risinājumu, izvērtē savas vajadzības un tad izvēlies piemērotāko risinājumu. 

Visi nepieciešamie dokumenti

Pirms došanās ceļā pārliecinies, ka visi ceļošanai nepieciešamie dokumenti ir derīgi. Novieto tos automašīnā – ērti pieejamā vietā, lai vajadzības gadījumā tiem varētu vienkārši piekļūt. Pie reizes vari aplūkot automašīnas nodalījumus un no tiem izņemt visus nevajadzīgos papīrus, dokumentus un biļetes. Ja automašīnā atstāsi tikai derīgās lietas,  īstajā brīdī atrast nepieciešamo būs daudz vieglāk. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *